PASĀKUMI

Izstāde

No otrdienas, 17.marta, tirdzniecības centrā "R32″ apskatāma Valmieras mākslas vidusskolas audzēkņu darbu izstāde no 2014.gada vasaras plenēra Salacgrīvā. Izstāde vēl tiks papildināta.

Darbi tapuši 2014.gada vēsajā jūnijā, kad Valmieras Mākslas vidusskolas 1. un 2.kursa audzēkņi un arī profesionālās ievirzes 5., 6.klases audzēkņi piedalījās vasaras plenērā Salacgrīvā.

"Visi cerējām, ka pēc Jāņiem būs siltāks laiks un gleznošana pie jūras dos īpašu baudu. Jo tad var gan peldēties, gan baudīt siltos saules starus pludmalē. Tomēr laika apstākļi mūs nelutināja - lietus un vējš gandrīz nedēļas garumā lika apģērbt rudens mēteļus un siltus apavus. Tas gan nekavēja audzēkņus katru brīvo brīdi pavadīt jūras malā un pie Salacas ietekas jūrā," pastāstīja Valmieras mākslas vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Inese Andersone.

Salacgrīvas ostas un pilsētas gleznainā vide devusi ierosmi radošajam darbam. Audzēkņu darbos iespējams aplūkot gan jūras mainīgo dabu, gan ostas mierīgo darbošanos, gan arī pilsētas namiņus un ielas. Šajā darbu izstādē ir gūstams vien neliels ieskats milzīgajā darbu klāstā, kas tapa 2014.gada jūnija nogalē. Plenērā piedalījās ap 70 Mākslas vidusskolas audzēkņu, kuri pasniedzēju Ineses Andersones, Daces Arājas, Aivara Benuža un Lāsmas Lopatko vadībā, katru dienu cītīgi strādājot, gleznoja un zīmēja.

Jauniešu atmiņā šis plenērs paliks ar interesanto ekskursiju uz Kuivižu ostu, mūžam mainīgo jūru, Salacgrīvas muzeju, ostu, baznīcu un ar ciemošanos pie papīra liešanas meistariem, pie mākslinieka Imanta Klīdzēja keramikas ceplī, kur varējām vērot keramiķu darbu ievietošanu Naborigami krāsnī-ceplī un klausīties mākslinieka stāstījumu par keramiku.

Izstāde tapusi sadarbībā ar SIA "Latio vērtētāji& konsultanti Vidzemē".

 

0001   0001   0001